Ekonomi

Sakarya’da enerji üretecek proje için testler başladı

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, Karaman’da 55 bin metrekare alana kurulum işlemleri devam eden güneş enerjisi santrali projesinde son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

5 megavat gücünde olacak 14 bin güneş panelinin montajında ​​sona yaklaştıklarından bahseden Önder Büyük, test aşamalarının da başladığını duyurdu. SASKİ tarafından yürütülen ve test aşamalarına başlanan Karaman GES projesi tamamlandığında yılda en az 4 bin hanenin elektriğine karşılık gelecek elektrik üretilecek.

“SAKARYA ÜRETİMİN HER ALANINDA VAR”

Hayata geçirdikleri projelerle hem Sakarya’nın hem de Türkiye’nin geleceğine katkı sağladıklarını belirten Lider Aziz, belediyeciliğin temelinin vatandaşa hizmet olduğunu asla unutmayan, halkı için yılmadan çalışan bir anlayışın mensupları olduğuna dikkat çekti. ülke ve millet. Sakarya’nın ihtiyaçlarını anında analiz ettirdiklerini ve hayata geçirdikleri projelerle Sakarya’yı geleceğe en iyi şekilde hazırladıklarını belirten Önder Ycüe, üretimin her alanında var olduklarını belirterek, ” tarım, sanayi, elektrik üretimi gibi birçok farklı alanda öncü çalışmalara imza attı.Sakarya derken şehrimizi her alanda kendine yeter hale getirdik” dedi.

“KARAMAN GES PROJESİ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TAMAMLANACAKTIR”

Başkan Büyük, “Enerji alanında birbirinden değerli çalışmaları Sakarya’ya kazandırmaya devam ediyoruz. Yakın gelecekte saha çalışmalarına başlayacağımız Darıçayırı projemizle sadece güneşi değil suyun gücünü de kullanarak Sakarya’ya yeni bir su kaynağı, yeni bir enerji kaynağı kazandıracağız. Doğanın bize sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirirken yatırımlarımızı da yine doğaya yapıyoruz. Karaman GES Projemizle 14 bin panel sayesinde Sakarya’nın gücüne güneşten katkı sağlayacağız. Başından beri yakından takip ettiğim projemizi inşallah önümüzdeki aylarda tamamlayacağız. İktidardan aldığımız tasarrufla Sakarya’mızı yeni projelerle buluşturacağız” dedi.

manyas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu