Ekonomi

H.C. Wainwright, olumlu faz 3 sonuçları üzerine Aquestive Therapeutics hisse hedefini yükseltti

Pazartesi günü H.C. Wainwright, Aquestive Therapeutics (NASDAQ:AQST) için fiyat hedefini bir önceki 7,00 $ seviyesinden 9,00 $’a yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu.

Bu ayarlama, Aquestive’in anafilaksi de dahil olmak üzere şiddetli alerjik reaksiyonlar için oral epinefrin ön ilacı adayı olarak geliştirdiği Anaphylm Sublingual Film’in Faz 3 farmakokinetik (PK) klinik çalışmasından elde edilen başarılı sonuçları takip ediyor.

Şirket geçen hafta sonunda yaptığı açıklamada, pivotal çalışmanın hem birincil hem de ikincil son noktalara ulaştığını duyurdu. İki bölümden oluşan Faz 3 çalışması, sağlıklı yetişkin deneklerde Anaphylm’in PK ve farmakodinamiğini (PD) kas içi (IM) epinefrin enjeksiyonları ve EpiPen ve Auvi-Q gibi epinefrin otoenjektörleri ile karşılaştırmak amacıyla yürütülmüştür.

Çalışmanın tek doz bileşeninde, Anaphylm birkaç umut verici sonuç göstermiştir. İlacın kandaki maksimum konsantrasyonu olan geometrik ortalama Cmax değerine EpiPen ve Auvi-Q ile karşılaştırılabilir düzeyde ulaşmıştır. Ayrıca, dozlama sonrası ilk 60 dakika içinde otoenjektörler ve Adrenalin IM enjeksiyonuna kıyasla olumlu kısmi eğri altı alanlar (EAA’lar) göstermiştir.

Özellikle, Anaphylm maksimum konsantrasyona ulaşma süresi olan medyan Tmax değerini 12 dakikada tutmuştur ki bu değer hem EpiPen hem de Auvi-Q’dan daha hızlıdır. Ayrıca, ilaç uygulamadan iki dakika sonra kan basıncı ve kalp atış hızında önemli farmakodinamik değişiklikler oluşturmuş ve ciddi advers olay bildirilmeden iyi tolere edilmiştir.

Çalışmanın 36 yetişkin deneği içeren tekrar dozlama bölümü, Anaphylm’in epinefrin plazma konsantrasyonlarını, uygulamadan iki saat sonrasına kadar bir zaman noktası hariç tümü için mevcut enjeksiyon ürünleriyle karşılaştırılabilir veya daha yüksek tuttuğunu göstermiştir.

Denemenin olumlu sonucu, H.C. Wainwright tarafından kullanılan iskonto oranının bir önceki %12’ye kıyasla şimdi %11’e düşürülmesine yol açtı ve bu da yeni 9 $ fiyat hedefine katkıda bulundu. Firma, Anaphylm’in şiddetli alerjik reaksiyonların tedavisinde önemli bir oyuncu olma potansiyelini yansıtarak, Aquestive Therapeutics’e olan güvenini Satın Al notuyla yineliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu