Haber

İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildi

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildi. İnce, “Mazeretleri olmasın. Yoksa seçimi kaybettiklerinde bizi suçlarlar. Her meclisten Vatan Partisi’ne oy istiyorum. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum” dedi. İnce, rastgele bir aday lehine çekildiğini söylemedi.

“Son 45 günde yaşadıklarımı 45 yılda yaşamadım”

Partisinin parti kurulu toplantısının ardından açıklama yapan İnce, 40 yıldır siyasetin içinde canla başla çalıştığını söyleyerek, “Son 45 günde yaşadıklarımı 45 yılda yaşamadım” dedi.

Kendisiyle ilgili görüntülerin “porno sitelerinden” alındığını ve montaj olduğunu söyleyen İnce, “Ama ne yazık ki Türkiye’de bunu paylaşanlar var” dedi. İnce bahsin özel hayatın gizliliği ile alakası olmadığını belirterek, “Bu özel hayat değil, bu iftiradır.

İnce, “Türkiye Cumhuriyeti devleti benim prestijimi koruyamadı. Vatandaşın, cumhurbaşkanı adayının prestijini korumakla görevlidir.”

İnce, “Pazar günü Türkiye’nin geleceği için Vatan Partisi önemlidir. O mecliste olması lazım. O mecliste Kemalistler azınlıkta kalacak. Her evden bir oy Vatan Partisi’ne istiyorum.”

Başsavcılık, İnce’nin tweet’iyle ilgili soruşturma başlattı.

Muharrem İnce’nin basın açıklaması öncesi savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. İnce, dün sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen kaset iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı. İnce yaptığı açıklamada, “45 gündür sahte makbuzlarla, uydurma belgelerle, sahte görüntülerle iftira atan, algı operasyonu yapan bu ülkenin gazetecileri nerede? Bu ülkenin savcıları nerede? Umut edenler” bu alçak teröristlerin oyunlarından, bunları yayanlardan, inananlardan imdat dileyerek, kumpas davalarında yaşananları hatırlamıyor musunuz? “Bu alçak teröristlerle ömrümün sonuna kadar savaşacağım” dedi.

Bu açıklamaların ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Açıklamada İnce’nin tweet’i aktarıldı, “Cumhuriyet Başsavcılığımız 2023/107442 sayılı dosya ile şantaj, tehdit ve belgede sahtecilik suçundan Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen resen soruşturma başlatmıştır” denildi. .

DW/EC, JD

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu