Haber

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda dur durak yok

Büyükşehir’in kente kıymet katacak projelerinden biri olan Derince Sağlıklı Ömür Parkı’nda çalışmalar ağır tempoda devam ediyor

Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ömür kalitesini yükseltecek proje ve yatırımlarına devam ediyor. Bu bağlamda Büyükşehir’in Derince’deki eski Askeri Hastanesi alanında projelendirdiği Sağlıklı Hayat Parkı’nda çalışmalar doludizgin ilerliyor. 45 dönümlük alanda inşa edilen ve tamamlandığında kent sakinlerinin hoşça vakit geçirebileceği nezih bir yer olacak olan parkta imalat çalışmaları Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı takımlarının ağır temposuyla sürüyor.

ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR

Duyusal terapi alanları, çocuklar için sokak fitness alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun alanı ve pek çok ilgi çeken alanların yapılacağı parkta çalışmalar gece gündüz demeden büyük bir özveriyle devam ediyor. Çalışmaların dört koldan sürdüğü projede şu an parkın etraf duvarlarının imalatını yüzde 80 tamamlayan gruplar, başka işlerde de ağır bir mesai harcıyor. Derince’ye sıhhat katacak projede tenis ve basket alanının çelik ve taban imalatlarını yaparak etrafına tel örgüleri çeken Büyükşehir, saha çizgilerini de çizdikten sonra parkın bu kısımdaki çalışmalarını tamamlayacak.

FUTBOL ALANINA SENTETİK ÇİM

Diğer spor alanlarında da ağır bir çalışma içerisinde olan Büyükşehir grupları, bu kapsamda çelik imalatlarını tamamladığı futbol alanının tabanına sentetik yapay çim serdi. 150 metrekare alanda inşa edilen spor alanları idari binasının kaba imalatını tamamlayan ve akabinde iç imalatlara geçen takımlar, park içerisindeki orta yürüyüş yollarının granit ve bazalt küptaş imalatlarını da büyük oranda tamamladı. Proje kapsamında 3 basamaklı amfi imalatını tamamlayan gruplar, ana aksın traverten bordür ve taban tuğla imalatını ise sürdürüyor.

ÇOCUK OYUN ALANINA BETON

Bin 100 metrekare alanda inşa edilecek çocuk oyun alanı ile 550 metrekare alanda hizmet verecek fitnes ve duyusal alanların betonlarının atıldığı projede etraf sonlarına metal ayraç imalatı yapıldı. Ağır tempoda devam eden çalışmalarda 180 metrekare kafeterya binasının kaba imalatını tamamlayan Büyükşehir grupları bina içinin imalatlarına devam ediyor.

ÖNEMLİ İMALATLAR TAMAMLANDI

Kafeterya binası önündeki 700 metrekarelik teras alanının set traverten imalatını büyük ölçüde bitiren Büyükşehir, gül bahçesi içerisindeki 60×60 traverten adım taşı imalatını yüzde 80 oranında bitirdi. Şu an fitoterapi alanındaki bitki tarhlarının bordür imalatlarının yapıldığı projede refloksoloji alanı podima ve dere taşı imalatları ile çim serimi öncesinde tesviye ve etraf duvarı tuğla kaplama işine ise başlandı.

ENGELLİ YÜRÜYÜŞ İÇİN KLAVUZ TAŞLAR

Proje kapsamında meydan olarak planlanan bölgenin taban betonlarını döken Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı takımları, bu kısımdaki iş kapsamında kuru havuzların alt yapılarını yaparak betonlarını attı. Parkı çevreleyen bisiklet yolu imalatının başladığı projede, sert yer imalatlarının yapıldığı alanlarda engelli yürüyüş yolu için kılavuz taşları döşendi. Yağmur suyu ve atık su alt yapı imalatlarını yapıp, devamında elektrik direklerinin montajına başlayan gruplar, sulama sistemi ve elektrik altyapı imalatlarını ise yüzde 70 oranında tamamladı.

350 ADET BÜYÜK AĞAÇ

Doğaya ve yeşile büyük değer veren Büyükşehir, bu doğrultuda parkın ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 350 adet büyük ağaç dikiminin yapıldığı parkın birçok noktası yeşillendirilmeye devam edilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu