Haber

Talasgücü’nden İbrahim Öztürk’e bomba

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –Cumhurbaşkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Talas Belediye Başkanı ve Talasgücü Belediyespor Onursal Lideri Mustafa Yalçın, Talasgücü Belediyespor Kulüp Başkanı Yunus İloğlu, Teknik Müdür Halil Arslan, yöneticiler ve yeni transfer İbrahim Öztürk katıldı.

Törende konuşan Talasgücü Belediyespor Kulübü Başkanı Yunus İloğlu, “Bugün, 20 yaşında amatör futbola başlayan, kariyeri başarılarla dolu olan Kayseri’mizin oğlu İbrahim Öztürk’ü amatörden Süper’e kazandırdık. Ligde Talasgücü Belediyespor’umuza. Talas, gücümüze bugün de yarın da güzel hizmetler verecektir. İlk hedefimiz ligi tanımak, ikinci hedefimiz ise Play-Off’a kalmak. “Her zaman yanımızda olan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” söz konusu.

Antrenör Halil Arslan, konuşmasına Önder Yalçın’a teşekkür ederek başladı ve şunları söyledi: “İbrahim bizim 25 yıl önce başlayan bir serüvenimizdi. Amatörde birlikte oynadık. Bize gelmek için büyük fedakarlıklar yaptı. Altay gibi bir topluluktan ayrılıp aramıza gelmesi onun için onur ve gurur kaynağıydı. İnşallah kulübümüzün profesyonel yapısının ilerlemesine, daha güzel işler yapılmasına büyük katkılar sağlayacaktır. Tebrikler.” ifadelerini kullandı.

“İBRAHİM BİZİM İÇİN LOKOMOTİF OLACAK”

Talas Belediye Başkanı ve Talasgücü Belediyespor Onursal Lideri Mustafa Yalçın, geçen yıl Bölgesel Amatör Lig’den namağlup 3. lige yükseldiklerini belirterek, “Artık profesyonel ligdeyiz. Profesyonel ligin bazı hazırlıklara ihtiyacı olduğu biliniyor. Profesyonel ligde olmanın başka bir anlamı daha var. Biz bu şehrin Kayserispor’dan sonra ikinci profesyonel takımıyız. Bu anlamda üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Talasgücü Belediyespor’un futbol adına en iyi şekilde hizmet etmesini, gelecek nesillere ağabey olmasını, şehrimizin yetiştirdiği kendi çocuklarımızdan faydalanarak ev sahibi bir takım olmasını istiyoruz. Şu anda Talasgücü Belediyespor’da U14’ten U18’e kadar 450 öğrencimiz eğitim görmekte ve futbol okulumuzda eğitim görmektedir. Bence bu bizim en büyük avantajımız. Bu arada İbrahim Öztürk kardeşimizin aramıza katılması sadece transfer anlamına gelmiyor. Bir lokomotif bize doğru geliyor. Davetimizi kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. “Sana başarılar diliyorum.” Sanki konuşuyordu.

“HALA İLK GÜNKÜ GİBİ HEYECANLIYIM”

Kayserili profesyonel futbolcu İbrahim Öztürk, güzel bir ailede bulunduğunu kaydederek, “Cumhurbaşkanımızın futbola bakışı ve projeleri burada bulunmamda en büyük etkenlerden biri oldu. Erciyesspor’a başladığımda bunu şampiyonlukla taçlandırdık. Daha sonra uzun yıllar başka takımlarda çalıştım. Ama burası benim şehrim, benim takımım. Çok fazla deneyim ve şampiyonluklar kazandım. Bu sürece bir nebze olsun katkıda bulunabilirsem benim için mutluluk verici olur. Bugün hala ilk günkü kadar heyecanlıyım. Buradan şampiyonlukla ayrıldım. Umarım kariyerimin sonundaki son şampiyonluğu kazanıp bunu bizden sonrakilere aktarırım. Bundan sonraki projelerimizi süreci anlatacağız. Takım olarak profesyonel anlamda bu ligin yeni takımıyız. Bu süreç kolay değil. Güçlü bir aile olduğumuz sürece birlikte düşünüp hareket ettiğimizde başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. İnşallah iş birliğiyle sonu hep mutlulukla biten dönemler bizi bekliyor” dedi. dedi.

Konuşmaların ardından İbrahim Öztürk, sarı-lacivertlilere kendisini bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Törenin sonunda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İbrahim Öztürk’e 38 numaralı formayı hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu