Teknoloji

Nvidia Göz Teması programı nedir? Bu ne işe yarıyor?

 
Nvidia’nın yazılımı artık gerçek hayatta başka bir yere bakıyor olsanız bile size kamerayla göz teması kuruyormuş gibi görünme seçeneği sunuyor. AI kullanarak, Nvidia Broadcast 1.4’e eklenen “Göz Teması” özelliği, gözlerinizi kameranızla aynı hizada olan simüle edilmiş gözlerle değiştirir.
 
Bir duyuru gönderisinde şirket, özelliğin doğrudan bir kameraya bakmak zorunda kalmadan “notlarını veya senaryoyu okurken kendilerini kaydetmek isteyen içerik oluşturucular” için tasarlandığını yazıyor.
 
Nvidia Eye Contact’ı kendi bilgisayarınızda denemek için tensör çekirdekli bir NVIDIA grafik kartınız olduğundan emin olun.
 
– https://catalog.ngc.nvidia.com/ adresini ziyaret ederek oturum açın/oturum açın.
NVIDIA AR SDK_0.8.2.0.zip dosyasını veya varsa geçerli sürümü indirmek için https://catalog.ngc.nvidia.com/orgs/nvidia/teams/maxine/resources/maxine_windows_ar_sdk_ga adresini ziyaret edin.
– Zip dosyasının içeriğini bilgisayarınızda bir yere çıkarın.
Ayıkladığınız belgede bulunan run_local belgesini çalıştırın ([zip dosyasını çıkardığınız yer]samplesGazeRedirectrun_local.bat)
– Windows’ta ilk kez çalıştırdığınızda mavi bir uyarı penceresi çıkıyor, “daha fazla bilgi”ye basmanız ve ardından “yine de çalıştır”ı seçmeniz gerekebilir.
 
İşte videomuz
 
 

acigolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu