Haber

İsrail’in Hamas’ın kilometrelerce uzunluğundaki tünelleri için geliştirdiği gizli silah basına sızdırıldı

Hamas7 Ekim sabahı başlatılan Aksa Sel operasyonuna yanıt veren, İsrail20 gün boyunca Gazze’yi bombalayan İngiliz basınında bugün bir makale yayımlandı haberler Büyük bir etki yarattı. Olası bir kara operasyonunda İsrailEn çok korktuğu şeylerden biri Hamasİngiliz basını, ordunun Türkiye’nin kilometrelerce uzunluğundaki tünelleri için gizli bir silah geliştirdiğini, bu sözde “sünger bombasının” tünel girişlerini çok kısa sürede kapattığını ve oldukça zehirli olduğunu yazdı.

TÜNELLERİ DEVRE DIŞI BIRAKMAK İÇİN “SÜNGER BOMBASI” GELİŞTİRİLDİ.

İsrailordusunun Hamas Kilometrelerce yer altı tünelini etkisiz hale getirmek için “gizli silah” kullanacağı iddia edildi. Bu silaha “sünger bombası” adı verildi Hamas karşı özel olarak geliştirildiği belirtiliyor. Patlayıcı içermeyen sünger bomba, iki farklı kimyasal sıvının birleştirilmesiyle çalışıyor. Köpük benzeri bir madde oluşur. Hızla genişleyen madde tünel girişini hızla kapatıyor.

“SİLAHIN TEST EDİLMESİ SIRASINDA BİRÇOK İSRAİLLİ KÖR OLDU”

İsrail2021 yılında gerçekleştirilen tatbikat sırasında askerlerin, Tze’Elim askeri üssünde kurulan tünel sisteminde bombayı test ettiği belirtildi. Ayrıca bu maddelerin aşırı derecede zehirli olduğu ve testler sırasında bazı İsrail askerlerinin kör olduğu da iddia edildi. İsrail, sünger bombaları hakkında yorum yapmayı reddediyor.

HAMAS BU TÜNELLERDE DE YETKİYE SAHİPTİR

Hamas

İSRAİL ROBOTLARI DA ETKİNLEŞTİREBİLİR

İsrail ordusunun tünellerde robot ve drone kullanmaya çalışacağı ve bu amaçla özel kablolu drone ürettiği yönünde söylentiler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu