Haber

Çorum Belediyesi’nin yaptırdığı spor salonu tamamlandı

Çorum Belediyesi’nin başlattığı gençlik ve Spor3 bin 500 kişi Bakanlığa devredildi spor Salonun inşaatı tamamlandı. Yeni spor salonu, Aralık ayında yapılacak Türkiye Büyükler Grekoromen Şampiyonası ile kapılarını sporculara açacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İskilip yolu üzerinde inşaatı tamamlanan spor salonunda incelemelerde bulundu. Başkan Aşgın’a Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar da eşlik etti. Önder Aşgın, belediye tarafından imalatına başlanan ve protokolle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen yeni spor salonunun çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

3 bin 500 seyirci kapasitesi

Yapımı tamamlanan 3.500 seyirci kapasiteli spor salonunun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kabul edildiğini açıklayan Önder Aşgın, “Büyük organizasyonların yapılabileceği yeni spor salonumuzla dünyanın merkezindeki şampiyonları ağırlayacağız. yer.”

Güreş tutkunlarına müjde

Başkan Aşgın, yeni spor salonunun Türkiye Büyükler Grekoromen Şampiyonası’na ve ilkine ev sahipliği yapacağını duyurdu. Aşgın, “Aralık ayının ilk haftasında Türkiye Büyükler Grekoromen Şampiyonası’nı Çorum Belediyesi sponsorluğunda bu salonda güreşseverlerle buluşturacağız. Tüm güreş severleri yeni salonumuza bekliyoruz. Çorum’un yeni binası hayırlı olsun. Spor salonu.” – ÇORUM

yesillihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu