Haber

G7 Başkanları Hiroşima’daki Şinto tapınağını geziyor

G7 Presidents Hill, Japonya’nın güneybatısındaki Hiroşima’da devam ediyor. Japonya Başbakanı Kishida Fumio’nun ev sahipliğinde düzenlenen zirveye ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Kanada, İtalya ve Avrupa Birliği’nin (AB) liderleri katılıyor.

Daha önce açıklanan program kapsamında liderler, ülkede “tapınak adası” olarak bilinen Hiroşima Körfezi’nde yer alan Miyajima’yı ziyaret etti. Liderler, adada UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Itsukushima Şinto Mabedi’ni ziyaret etti.

Avluda sohbet eden başkanlar, tapınak görevlisinden bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi aldı ve kültürel “Gagaku” müziği dinletisine katıldı. Tapınak önünde hatıra fotoğrafı çektiren başkanlar, ardından klasik kaplıcaların bulunduğu Iwaso bölgesindeki Japon otelinde çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Orta Çağ Japon mimarisinin bir örneği sayılan “Itsukushima Tapınağı” ve onun önündeki kırmızı renkli “Torii Kapısı” ülkenin en değerli turistik yerlerinin ortasında yer alıyor. Suda yüzen Torii kapısı, Japonya’nın ulusal sembollerinden biridir ve Şinto inancında iki dünya arasında bir geçit olarak kabul edilir. Zirve 21 Mayıs’ta sona erecek.

haberseydiler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu