Haber

ESRük Dağı’na tırmanan ve depremde hayatını kaybedenlere saygı duruşunda bulundular.

Van’ın Muradiye ilçesinde 3 bin rakımlı Esrük Dağı’na tırmanan küme, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Erciş Dağcılık, Arama Kurtarma, Doğa ve Çevre Derneği üyesi ve Van Gölü Aktivistleri Derneği üyesi bir grup dağcı, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının ardından geri döndü. Dağcı ve aktivistler dönüşlerinin ardından Muradiye ilçesindeki 3 bin rakımlı Esrük Dağı’na tırmandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Erciş Dağcılık Arama Kurtarma Doğa ve Çevre Derneği Temsilcisi Mustafa Şahin (55), deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına arkadaşlarıyla birlikte katıldıklarını belirterek, “23 Ekim 2011 Van depremini yaşayanlar olarak bizler En iyi depremzedeleri anlarız. Bugün ben ve dağcı arkadaşlarım kafamız yüksek. “Yaklaşık 3 bin metre yüksekliğindeki Esrük Dağı’na tırmandık. Burada aktivist arkadaşlarımla bir dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Amacımız deprem gerçeğine dikkat çekmek. İnşallah bir daha böyle büyük depremler yaşamayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu