Haber

Abdulkadir Uraloğlu: Murat Kurum’la iyi bir takım olacağız

Yerel seçim heyecanı artmaya devam ediyor…

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçim kampanyasına devam ediyor.

Kurum ve Uraloğlu İstanbul’un sorunlarını görüştü

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider adayı Murat Kurum ve Abdülkadir Uraloğlu, adaylık ilanının hemen ardından bir araya gelerek İstanbul’un sorunlarını konuştu.

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Kurum, ilk günden çalışmalara başladıklarını belirtti.

“Ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız”

Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile sorunsuz İstanbul için projeleri görüştüklerini belirtti. “Ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız”söz konusu.

Bakan Uraloğlu o atışın arka planını anlattı

Yoğun ilgi gören bu karelerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, dikkat çeken fotoğrafın detaylarını ilk kez paylaştı.

Gazeteci Adem Metan’ın programına katılan Uraloğlu, toplantının planlı bir toplantı olmadığını kaydetti.

“Sürekli diyalog halindeyiz”

Murat Kurum’un seçilmesi halinde yeterli bir ekip olacaklarını belirten Uraloğlu, Kurum ile her zaman diyalog halinde olduklarını belirtti.

“Bütün çabamız, hedefimiz İstanbul”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Murat Kurum’la görüşmesine ilişkin şunları kaydetti:

Murat Kurum ile birlikte iyi bir takım olacağımızı, iyi bir motivasyona sahip olacağımızı söylüyoruz. İstanbulluların ihtiyaç duyduğu her şeyi, yetki karmaşasına, sen-ben meselesine girmeden, daha pratik bir şekilde yapabiliyoruz. Bütün çabamız ve amacımız budur.

“İş yönetimine ve siyaset tarzına hayran olduğum bir arkadaşımızdır.”

Murat Kurum’la yaptığımız çekime bakacak olursak Kurum bizim çok sevdiğimiz dostumuz ve kardeşimizdir. İşletmecilik tarzına, politik tarzına hayran olduğum arkadaşlarımızdan biridir. Hep tanışırdık, onun bakanlığı döneminde genel müdürdüm, birçok ortak çalışmamız oldu. Daha sonra buluşmaya devam ettik. Yapılan organizasyon araştırması ve kamuoyu araştırmaları sonucunda Cumhurbaşkanımız kendisini takdir etti. Bu durumdan memnun olduk. Sonra bir milletvekilimizin düğünü vardı, oraya katıldık, oradan ayrıldıktan sonra Murat Kurum’u aradım, geleceğimi söyledim. Pozisyon al dedim. O ve grubu ertesi gün hızla planlamaya başladı. Açıkçası taşımacılık işini bildiğimizi düşünüyoruz. O konuyla ilgili oturup İstanbul’da neler yapabileceğimizi tartıştık. Bakan ne yapıyor diyorlar. Bu soruyu anlamakta zorlanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu