Haber

TFF: Depremde 5 hakem ve 1 gözlemci hayatını kaybetti

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar 10 ilde hasara yol açtı.

Bu facianın ardından binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.

Türkiye Futbol Federasyonu da depremde hayatını kaybeden 5 hakem ve 1 gözlemciye başsağlığı diledi.

6 kişi öldü

Federasyondan yapılan açıklamada, depremde hakemler Furkan Kürşad Demir, Hasan Bihan, yardımcı hakem Eyyüp Saydam, aday hakemler Cevher Çakmak ve Ceren Çakmak kardeşler ile gözlemci Cevdet Karakurt’un hayatını kaybettiği belirtildi.

“Aziz milletimizin başı sağolsun”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemizi kasıp kavuran deprem felaketinde çeşitli klasmanlarda görev yapan bazı hakem ve gözlemcilerimizin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Kahramanmaraş’ta il hakemi Furkan Kürşad Demir, Gaziantep’te il gözlemcisi Cevdet Karakurt, Hatay’da aday hakemlerimiz Cevher Çakmak ve Ceren Çakmak kardeşler, yine Hatay’da il hakemi Hasan Bihan ve bölge yardımcı hakemi oldu. Maalesef Eyyüp Saydam’ı kaybettik.

Merhum hakem ve gözlemcilerimize Allah’tan rahmet; Kederli ailelerine, yakınlarına ve tüm futbol camiamıza başsağlığı dileriz. Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağolsun.”

borckaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu