Teknoloji

Sesli Arapça Türkçe Çeviri Yapmak İçin Hangi Siteler Kullanılır? Fotoğraflı Arapça Çeviri Yapılıyor mu?

Arapça Türkçe çeviri günümüzde tahminen de en çok gereksinim duyduğumuz çevirilerden. Bilhassa de etrafımızdaki bireylerle irtibat kurabilmek ismine Türkçe Arapça sesli çeviriye çokça gereksinim duyuyoruz. Pekala Arapça Türkçe çeviri yaparken hangi sitelerden yararlanabiliriz? Hangi sitelerde sesli çeviri özelliği var? Fotoğraflı çeviri mümkün mü? Gelin birlikte inceleyelim.

Google Translate

Birçok lisan çiftinde kaliteli hizmet sunan Google Translate, Arapça Türkçe çeviride de rakiplerini geride bırakmış üzere görünüyor. Hem web sitesi üzerinden hem de taşınabilir uygulama üzerinden çarçabuk çeviri yapılabiliyor. Girdiğiniz bir cümlenin çevirisini anında alabilir, seslendirmesini dinleyebilir ve favorilerinize kaydedebilirsiniz. 

Google Translate’in sunduğu sesli çeviri özelliği de adeta bir hayat kurtarıcı. Sesli çeviri yapmak için tek yapmanız gereken uygulama üzerindeki mikrofon ikonuna dokunmak. Akabinde konuştuklarınız Google Translate tarafından anında çevrilecek. Fotoğraf çevirisi için de kameranızı açıp çevirmek istediğiniz alanı göstermeniz kâfi.  Fotoğraf çevirisi de anlık olarak yapılır ve hiç vakit kaybetmezsiniz. Ayrıca Arapça evrakları ve web sitelerini de içe aktararak kolaylıkla çeviri yapabilirsiniz.

Sesli Sözlük

Sesli kelamlık birçok lisan çifti için mevcut olan ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama. Bu uygulama sayesinde Arapça Türkçe çeviri yapabilir, kelamlık araştırması yapabilir ve sözlerin söylemlerini dinleyebilirsiniz. Ayrıyeten sözlerin örnek cümleler içerisinde kullanımını da görebilirsiniz.

Bing Translator

Bing çeviri Microsoft tarafından geliştirilen bir çeviri sitesi. Bu sitede birçok lisan çevirisi mevcut. Arapça Türkçe çeviride de kullanılabilecek en düzgün siteler ortasında yer alıyor. Bu sitede günlük kullanılan sözleri bulabilir, söylemlerini dinleyebilirsiniz. Çevrimdışı kullanım için ise lisan paketlerini evvelden yüklemiş olmanız gerekiyor.

Tevakku

Tevakku taşınabilir uygulaması bulunan bir sözlüktür. Bu kelamlık piyasada mevcut olan Arapça Türkçe sözlükler ortasında en çok söze sahip sözlüktür. Arapça Türkçe çeviri yapanlar tarafından en çok tercih edilen kelamlık uygulamasıdır. 

Bu uygulamada en yakın Türkçe çeviriyi görebilir, söylemlerini dinleyebilir ve bu sözleri daha sonra kullanım için kaydedebilirsiniz. Ayrıyeten uygulamayı internetsiz de kullanabilirsiniz.

El Halil

El Halil de Arapça Türkçe lisan çiftinde kullanabileceğiniz bir kelamlık. Bu sözlükte sözlerin manası örnek bir cümle içerisinde veriliyor. Sözün tam karşılığı ise kırmızı renkle vurgulanıyor. Lakin sözlüğün web sitesinde söylem dinleme, sesli çeviri ve fotoğraf çevirisi mevcut değil.

Almaany

Almaany de Arapça Türkçe kelamlık uygulamalarından bir tanesi. Aradığınız bir sözün manasını anında görebilir, bu söze misal sözlerin örnek cümlelerde kullanımını da sayfanın alt kısmında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıyeten bu sözlerin en sık hangi alanlarda kullanıldığı da gösterilmiş. Bu özellik de aslında içeriğe en uygun kelimeyi seçebilmemizi sağlıyor. Bu sayede çeviri yaparken içeriğe en uygun kelimeyi bu site üzerinden denetim edebilirsiniz. Almaany web sitesinde ayrıyeten İngilizce, İspanyolca, Fransızca üzere lisanlar de mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu