Haber

Samsun’da Sanayi Esnafları Selin Zararlarını Gidermeye Çalışıyor

Selin vurduğu sektörde yaralar sarıldı

Sektörün dün ve bugün ki durumu havadan görüntülendi

SAMSUN – Samsun’da haftada iki kez selden etkilenen sanayi esnafı, selde zarar gören malzemeleri ayırarak dükkanını restore etmeye çalışıyor.

Haftada iki kez sele maruz kalan Gülsan Sanayi Sitesi ve Eski Sanayi Sitesi esnafı, sel sularının çekilmesinin ardından hasar ve hasar tespitine başladı. Daha önce su dolu dükkanlarını boşaltan esnaflar, daha sonra hasarlı ve kullanılamaz hale gelen eşyalarını dükkandan çıkardı. Az zararla veya hiç zarar görmeden eşyalarını koruyan esnaflar, dükkanlarını sel öncesi haline getirmek için canla başla çalışıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler de selden zarar gören işyerlerinin temizlik ve tahliyesinde esnafa yardımcı oldu.

İkinci kez sele maruz kalan 25 yaşındaki esnaf Abdullak Özbey, “Bu selin zararı geçen seferden fazla oldu. Doğal afet olduğu için yapacak bir şeyimiz yok. dükkânımız sudan dolayı içeri giremedik.Sadece sular çekilince girebildik.Sular çekildikten sonra biriktirebildiğimiz malzemeleri biriktiriyoruz.” Ama bizi o kadar etkilemedi” dedi.

Dükkanları hasar gören diğer esnaflar da bu selin yıkıcı etkisinin bir hafta önceki selden daha fazla olduğunu belirterek, zarar gören eşyaları ayrıştırarak ticarete sağlıklı eşyalarla devam edeceklerini bildirdi.

Sektörün dün ve bugün ki durumu havadan görüntülendi

Selin vurduğu Gülsan Sanayi Sitesi’nin dün ve bugünkü durumu drone ile havadan görüntülendi. Dün sel sularının etkisiyle göle benzeyen sanayi sitesi, bugün suların tahliye edilmesinin ardından eski görünümüne kavuştu.

haberguzelbahce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu