Ekonomi

Petrol, aylık kazancının ardından sakinleşiyor

Petrol, 2022’nin başından bu yana en büyük aylık kazancının ardından istikrar kazandı, çünkü daha sıkı bir küresel ham petrol piyasasına dair işaretler, bu kadar hızlı bir yükselişin ardından rallinin durabileceğine dair göstergelerle dengelendi.

ABD ham petrolü Temmuz’da yüzde 16 artarak varil başına 82 dolara ulaştı. altında az değişiklik gösterdi. Fiyatları üç ayın en yüksek seviyesine çıkaran kazançlar, OPEC+ üretimi keserken talebin arzı geride bıraktığına dair sinyallerle desteklendi. Ek olarak, ABD enflasyonunun düşmesiyle birlikte, dünyanın en büyük ekonomisinin resesyondan kaçınabileceği yönündeki spekülasyonlar yeniden artıyor.

Ham petroldeki toparlanmaya, aralarında Goldman Sachs Group Inc.’in de bulunduğu bir dizi bankanın eşlik etmesi, arz bolluğu nedeniyle fiyatların ilk yarıda düşmesinin ardından piyasanın artık bir açıkla karşı karşıya olduğuna işaret ediyor. OPEC+ Monitor, Suudi Arabistan ve müttefiki Rusya tarafından gerçekleştirilen indirimlerin etkisini ölçmek için Cuma günü piyasayı çevrimiçi olarak gözden geçirecek.

Singapur’daki IG Asia Pte’nin piyasa stratejisti Yeap Jun Rong, son dönemdeki üretim düşüşlerine atıfta bulunarak, “Arz koşullarının iyileştirilmesinde fiyatlar başı çekmeye devam ediyor. Bir sonraki adım, fiyatların orta seviyenin dışına çıkıp çıkamayacağını belirlemek olacak. terim aralığı.”

haber-manyas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu