Haber

Pendikspor, Süper Lig’de kalıcı olmayı hedefliyor

Pendikspor Teknik Müdürü Osman Özköylü, ilk kez deneyecekleri Trendyol Üstün Lig’de kalıcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Osman Özköylü, 2023-2024 sezonu öncesi kahvaltı organizasyonunda bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Süper Lig’de forma giymekten dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Özköylü, “Pendikspor’un Süper Lig’e renk katacağını düşünüyorum. Oynayacağımız futbolla herkesin keyif alacağı bir takım olmasını temenni ediyorum. Mücadele ortaya koyacağız. Ligde kalıcı olmak çok önemli” İlk sezonumuzda hedefimiz bu. Kaliteli oyuncular aldık ve iyi bir takım oluşturduk. Kadromuza alacağımız 3-4 oyuncu ile bu sezon hedeflediğimiz ligi bitireceğimizi düşünüyorum. Güzel başarılarla dolu güzel bir sezon geçirmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Ligin ilk 5-6 haftasının değerine vurgu yapan 51 yaşındaki teknik adam, “Oyunumuzu geliştireceğiz. Güçlü oynamaya çalışacağız. Saha organizasyonlarını doğru yaparlar.Herkesin keyif alacağı maçlar ve kaybetsek de ‘Mutluyuz çünkü iyi oynadık’ diyebileceğimiz maçlar.İlk 5-6 hafta özgüvenimizi kazanırsak çok çalışırız. Ligin devamında başka hedeflere ulaşmak için.” dedi.

“Stadımız 6. haftadaki Fatih Karagümrük maçına kadar tamamlanacak”

Yeni dönemde iç saha maçlarını Pendik Stadı’nda oynayacaklarını belirten Osman Özköylü, tabanın hibrit çim olacağını ve tribün kapasitesinin artacağını kaydetti.

Stadyumda büyük çalışmaların yapıldığını kaydeden Özköylü, “Pendik Stadı’nın tamamı yapım aşamasında. Stadyum hibrit çim olacak. Stadyumumuzun tribün kapasitesi artacak. Yaklaşık 2 bin 200 seyirci kapasitemiz vardı. 4-4500 civarına çıkaracağız.Butik bir stat olacak.Stadımızda oynamak çok değerli.Stadımız 6.hafta Fatih Karagümrük maçına kadar tamamlanacak.Amacımız VavaCars Fatih Karagümrük oynamak Maçı Pendik Stadı’nda. O zamana kadar iç saha maçlarımızı Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı’nda oynayacağız. Kendilerine de teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

silvan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu