Haber

Malatya’da afet konutları inşaatı hız kesmeden devam ediyor

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya’da 23 bin 861 afet konutu ve köy evinde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Yeşilyurt ilçesinde kentin yeniden imarı ve canlandırılmasıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya’da 23 bin 861 afet konutu ve köy konutuyla ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Deprem evi üretiminde önemli ilerleme kaydedildiğini belirten Ölmeztoprak, “Malatya’da yaşanan depremin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hızlı bir şekilde üretimine başlanan evlerimiz, inşaatına başlanacak. Vatandaşlarımıza iki ay içerisinde teslim edilecek. Çalışma Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızca ilgili kurumlarımızla birlikte yürütülecek.” “1.717 afet konutu, 25 bin 302 köy konutu, 27 bin 400 depo-ahır ve iş yeri olmak üzere toplam 130 bin 419 bağımsız bölüm inşa edilecek. Şu anda 23 bin 861 afet konutu ve köy konutunun üretimi hız kesmeden devam ediyor.” “dedi.

Yerinde dönüşüm projelerine de değinen Milletvekili Ölmeztoprak, “Vatandaşlarımızın mahalle kültürünü yaşayabileceği sağlam, güvenli ve iklim dostu konutlar inşa etmek için çalışmalar devam ediyor. Yerinde Dönüşüm projesi bu anlamda büyük bir değere sahip ve büyük önem taşıyor. Malatya’da şu ana kadar başvuru sayısı 30 bin 215 oldu. Bu anlamda, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet’e şükranlarımızı sunuyoruz. Özhaseki, Genel Müdürlerimiz, Daire Başkanlarımız, tüm personelimiz ve emeği geçen herkes.”

Yeşilyurt’un imar ve canlandırma süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Ölmeztoprak, “Bugün Yeşilyurt ilçemizin imar, inşaat ve canlandırma çalışmalarını değerlendirmek üzere bir araya geldik. Bu tescilli yapıların birçoğunun ilçemizde inşa edilmesi ilçemiz açısından çok değerli. tarihi dokunun korunmasıdır.Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdır ve Kültür ve Turizm Bakanlığımız bir bütünlük içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.Yeşilyurt ve Tarihi Yerlerin İmar çalışmalarını yakından takip ediyoruz.Bu anlamda biz de Her zaman hemşerilerimizin görüşlerini alarak bölgede yaşanan sorunları yakından takip ediyoruz. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarımız, Üniversitemiz Öğretim Üyeleri ve STK temsilcilerinin yanı sıra “Fikir ve görüşlerinize değer veriyoruz” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu