Haber

Kayseri Talas’ta ‘Olay Yeri İncelemesi’ devam ediyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan yerinde inceleme ve tespit gezileri, Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımıyla ilçenin farklı yerlerinde gerçekleştiriliyor.

Başkan Yalçın, günün ilk gezisine Mevlana Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak başladı. Daha düzenli, keyifli ve yaşanır bir Talas için çalışan Önder Yalçın, daha sonra hayırsever Av. Talas Millet Bahçesi’nde Mehmet Altun ve eşi Türkan Altun tarafından yaptırılan ve bir sonraki eğitim için açılması planlanan okullardaki ilerlemeyi gördü.

“ÇOK UYGULANABİLİR VE FAYDALI BİR UYGULAMA”

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu uygulamanın faydalarına değinerek, “Talaslarımızı geziyoruz. Böylece eksikleri ve yapılması gereken çalışmaları yerinde görebilmekteyiz. Belirlediğimiz sorunları havuzda birleştirerek onarım, bakım ve onarım ekibimize aktarıyoruz. Onlar da gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde yapıyorlar” dedi.

Olay yeri inceleme gezileri sırasında yol, kaldırım, yeşil alan, spor sahaları ve çevre düzenlemesi başta olmak üzere ilçede görüntü kirliliği oluşturan her türlü iddaa yerinde inceleme yapılarak olay yeri inceleme misyonu ile ekiplere bilgi aktarılır. tespit edilen eksiklikleri giderir. Haftada iki gün gerçekleştirilen yerinde tespit gezileri, gözden kaçan eksikliklerin giderilmesi ve hızlı analizler üretilmesi açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Başkan Yalçın, gezileri sırasında da açık olan dükkânlarda esnafı selamlayarak nasıl olduklarını soruyor. Bölgede yaşayan vatandaşlarla da temasa geçerek talep ve taleplerini yerinde dinliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu