Teknoloji

iPhone’ların Hayat Kurtaran Kaza Tespit Özelliği Samsung Telefonlara Gelebilir

Bir trafik kazası meydana geldiğinde telefona erişim veya telefonla yardım çağırmanın imkansız olduğu durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda kaza tespit özelliği hayat kurtarabilir.

Akıllı telefonlarda mevcut hızlanma metre, mikrofon Kazaları tespit etmek, acil servisleri veya önceden belirlenen kişileri aramak gibi çeşitli sensörleri kullanabilir. Bu özellik Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarına da gelebilir.

Samsung hala kaza tespit özelliği sunmuyor

Önce Google Pixel 4 ve Pixel 4 XLiçinde ve iPhone 14o zamandan beri iPhoneVe Apple Watch’ta mevcut Bu özellik halen Samsung telefonlarda mevcut değil. Samsung, Galaxy S24 serisi ve Z Fold 5 ile bu açığı kapatacak gibi görünüyor. Birçok Android cihaz gibi Samsung’un akıllı telefonlarında da kaza algılama özellikleri için kullanılabilecek hareket algılama, konum belirleme ve ses algılama sensörleri gibi sensörler bulunuyor. Öte yandan kaza tespit özelliğinin iyileştirilmesi için donanım dışında arızalı uyarıları önleyecek, pil ömrünü kısaltmayacak çözümler üretmek gerekiyor.

Tasker uygulamasını kurcalamak Mishall Rahman” Galaxy Z Fold 5 ve S24 Ultra’da Araç Kaza Algılama Uyandırma” özelliği. Bu keşifle birlikte uygulamanın fonksiyonlarını kontrol etmek için özel olarak geliştirilen MoccaMobile adı verilen bir sistem uygulaması da ortaya çıktı.

Sensörler ve uygulama, özellik amiral gemisi telefonlarda Bu özelliğin gizli de olsa var olduğunu gösteriyor ancak özelliğin kullanılmasını sağlayacak bir arayüzün eksikliği de dikkat çekiyor. Samsung şimdilik bu konu hakkında bir açıklama yapmadı.

mendereshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu