Haber

İddianamede ‘Can Dostumuz’ vurgusu! Konya’da Köpeği Kürekle Öldürene 6 Yıl Hapis Talebi

Konya’daki hayvan barınağında kaydedilen görüntüler büyük tepkiye neden oldu. Polislerden birinin elinde kürekle köpeklere saldırdığı görüldü. Gözaltına alınan iki polis memuru için 6 yıla kadar hapis istendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi merkezinde bir kişi, köpeği kürekle öldürdü.

Hayvanı öldüren MB ve öldürülen hayvanı sürükleyen S.Ç. hakkında “hayvanı kasten öldürme” suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede neler söylendi?

“Hayvan barınağında meydana geldiği belirlenen olayın 11 saniyelik görüntülerinde, işçi olarak çalışan zanlı MB’nin elindeki kürekle köpeğe 3 kez vurduğu, diğer zanlının ise Aynı yerde görev yapan S.Ç., köpeği tutma aparatı ile tutarak hayvanın kaçmasını engelledi.MB’nin köpeğe 3 kez vurduğu görüntülerde köpeğin herhangi bir saldırısının olmadığı belirlendi. kürekle yere yığılan köpek, şüpheli S.Ç.’yi hareketsiz haldeki köpeği kenara çekti.’

İddianamede köpeklerden ‘can dostumuz’ olarak bahsedildi.

“Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün suç duyurusu, bilgi sahibi ve tanık ifadeleri, kolluk raporları, bilirkişi raporu, ölüm tutanakları incelenip değerlendirildiğinde; Barınakta 300 kadar can dostumuz köpeğimiz olay günü parazit aşısı yapılmak üzere kafesten çıkarıldı. Can köpeğimizi defalarca kürekle döverek ağır yaraladığı ve ağır yaraladığı tespit edilen Y1765 kulağı, bilirkişi raporu ve Konya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Bakım Müdürlüğü veteriner hekimlerinin hazırladığı rapora göre acımasızca işkenceye maruz bırakıldı. Rehabilitasyon Merkezi, olaydan bir gün sonra hayatını kaybetti. Küpesi olduğu belirlendi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu