Teknoloji

Forza Motorsport için Sızan Görüntüler Yağmur Etkilerini Gösteriyor

 
Turn 10 ekibinin geliştirdiği yeni yarış oyunu için çeşitli ekran sahneleri internet ortamına sızdırıldı. Bu ekran görüntülerine bakacak olursak ilk etapta yağmur ve yağmur atmosferinin olduğunu görebilir ve bu sayede oyunun nasıl bir yapıya sahip olacağına dair ipuçları alabiliriz. Bunun dışında ekran sahnelerinin kalitesi de pek kaliteli olmadığı için oyunun grafikleri açısından rastgele bir yorum yapmamız elbette mümkün değil.
 
Ortaya çıkan bu manzaralar sayesinde oyunda dinamik hava koşullarının olduğunu görebiliyor ve oyundaki yarış deneyimini etkileyecek bir yapının bizlere aktarılacağını tahmin edebiliyoruz. Bunun dışında sızdırılan ekran görüntüleri ile birlikte tabi ki yukarıda da belirttiğim gibi yağmurun altında kalan bir kısım bize aktarılıyor ve yağmur efektlerini ilk kez bu seride gördüğümüzü söyleyebilirim. Bu nedenle yağmur efektlerinin ve diğer farklı efektlerin varlığı dizinin hayranları ve dizi oyuncuları için ilginç bir durum oluşturabiliyor. Bunun dışında ekran sahnelerine bakacak olursak motion blur efekti açıkken oyundaki tüm detayları göremiyoruz ve bu durum gerçekleştiğinde ekran görüntülerindeki ince detaylara tam olarak bakamıyoruz.
 
Sızan ekran görüntüleri
 
Oyun bize ne sunuyor?
 
 
 
Seriyi bir üst seviyeye taşımak isteyen ve ekim ayında çıkacak olan yeni yarış oyununda elbette yeni bir mesleğe başlayabilir ve bu meslek ile çeşitli arayışlara ve yarışlara katılabiliriz. Oyunda çeşitli araçlar bulunuyor ve bu araçlardan istediğimizi seçip yarışlara istediğimiz gibi dalabiliyoruz. Geliştirici gruba göre oyunda 500’den fazla araç var ve bu araçlardan herhangi birini seçerek istediğimiz araca hakim olabiliyoruz. Elbette oyundaki araçların farklı yapıları ve dinamikleri var ve oyundaki yarışları bu yapı ile birlikte tamamlamaya çalışıyoruz.
 
Gerçekçi bir yarış deneyimini bizlere aktarmak isteyen oyunda farklı parkurlarda hatasız adım atabiliyorsunuz ve bu parkurların her birinin kendine has teması, yapısı ve atmosferi bulunuyor. Bu nedenle öncelikle oyun içerisinde bu parkurların nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenmek oldukça önemlidir. Sonrasında yaptığımız yarışlarda öne çıkmak için bu deneyimi daha da artırmamız gerekiyor. Yeni teknolojilerle karşımıza çıkmayı hedefleyen oyunda gerçek zamanlı ışın izleme efektlerinin yer alacağı belirtilirken, yeni hasar ve kir biriktirme sistemlerinin de bu yapımda yer alacağı konuşuluyor. Bu sistemler sayesinde üretimde farklı mekaniklerin olduğunu görebilir ve bu sayede oyun içinde gerçekçi bir deneyim elde edebiliriz. Bu yeni içerik ve mekaniğin yanı sıra oyunda gerçekten üst düzey bir yarış deneyimi sunmak istiyoruz.
 
Türkçe dil tabanı ve çevrimiçi etkinliklerle birlikte gelir
 
 
 
Seriye yeni bir soluk getirmek isteyen bu oyun ile tabii ki kendi mesleğimize başlayıp bu meslek modunda farklı şampiyonluklara ve kupalara yelken açabiliyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi yağmur efektlerini seride ilk kez bir arada görebiliriz ve bu efektlerle birlikte oyunda farklı dinamiklerin olacağını yukarıda da belirttiğim gibi tahmin edebiliriz. Bunun dışında Türkçe dil takviyesi ile çıkışa hazırlanan oyun, oyun içerisinde tek oyunculu bir yapıya geçilmiş durumda. Ancak tek oyunculu içeriğin dışında online aktiviteler de olduğunu söyleyebilir ve bu aktiviteler ile kendinizi sıralama tablolarının üst sıralarında görmeyi deneyebilirsiniz. Online etkinliklerde farklı ödüller kazanabiliyorsunuz ve elbette bu ödülleri alabilmek için yarışları ve görevleri tamamlamanız gerekiyor. Bunun dışında yine ücretsiz bir oyun modu bulunuyor ve bu ücretsiz oyun modunda dilediğiniz gibi gezinebilir ve arkadaşlarınızın istediği gibi yarışlar oluşturabilirsiniz. Bundan dolayı bu yarış düzenleme editörü ile birlikte parkurları istediğiniz gibi ayarlayabilir ve bu sayede farklı bir içerik deneyimi yaşayabilirsiniz.
 
Oyun ne zaman çıkıyor?
 
 
 
Serinin yeni oyunu 10 Ekim’de çıkış yapmaya hazırlanıyor ve oyunculara yeni bir yarış içeriği sunmayı amaçlıyor. Yeniden geliştirme ekibine göre oyunda 20 farklı ortam bulunuyor ve bu ortamların her birinin kendine has yapısı ve dinamikleri bulunuyor. Burada yarışırken farklı görüşlerin ortaya çıktığını görebilir ve karşımıza yeni meydan okumaların çıkacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında elbette oyunda olmazsa olmaz olan çeşitli upgrade’ler de bulunuyor ve bu upgrade’ler ile yarışlarda daha güçlü bir konuma gelebiliyoruz. Ayrıca özel modifikasyonlar ve özelleştirmelerin yer alacağı oyunda kendimize eşsiz bir yarış deneyimi elde ediyoruz. Elbette oyun boyunca aracımızın her yerine dokunabiliyor ve bu parçaları istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Aracımızın renginden modüllerine oradan da yapısına ve modeline kadar istediğimiz formda ayarlayıp bu modülleri aracımıza monte edebiliyoruz. Bunları yaparak yarışlarda daha güçlü bir konuma gelebilir ve yarışlarda daha öne çıkmaya hazırlanabiliriz. Dolayısıyla oyunda ne kadar güçlü aracımız olursa o kadar çok yarış kazanabiliriz anlamına geliyor ama tabi ki güçlü bir araçla tüm yarışları kazanamazsınız. Burada aracı kontrol etme şekliniz ve ustalığınız devreye giriyor.
 
 
 
Grafik ve teknoloji açısından üst düzey bir yarış deneyimi aktarmayı amaçlayan oyunda, detaylı atmosferler ve üst düzey bir yarış deneyimi oyuncuları bekliyor. Bunun dışında istediğimiz zaman yarışlara atılabiliyoruz, bu yarışları kazanmaya çalışıyoruz ve tabii ki rakipleri elemek için kendi aracımızı gerçek bir şekilde kontrol edebiliyoruz. Yarışlarda tekrar rakiplerinin önüne geçebilmek için aracımızın güçlü olması gerekiyor ve bu bağlamda kendi aracımızı yükseltebilir, parçalarına dokunabilir ve yeni araçlar satın alabiliriz. Elbette yeni araçlar almak ve segmentlerini büyütmek için yarışları kazanmamız gerekiyor.
 
buhar sayfası
 
 
 

Seriye yeni bir adım atacaksınız ya da serinin eski hayranlarındansanız bu yeni oyunu bekleyebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu anda açık durumda ve dilerseniz Steam sayfasında oyunun detaylarını inceleyebilir ve çeşitli oynanış görüntülerine göz atabilirsiniz. Bunun dışında oyun ön siparişleri açık değil ve sadece çıkış tarihini beklememiz gerekiyor.

oyun fragmanı
 
 

diyadin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu