İş

Fatih’te kadını darp eden zanlı adliyede

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Fatih’te bir kadının darbedilirken manevi değerlere de küfredilmesi olayının görüntülerinin sosyal medyada yayınlandığı belirtildi.

Söz konusu görüntülerin toplumda infiale yol açtığı bildirilen açıklamada, bunun bir yansıması olarak da iş yerinin kepenklerine olaya tepki gösteren vatandaşlarca çeşitli yazılar yazıldığı aktarıldı.

Açıklamada, emniyet birimlerinin çalışması sonucu kadını küfürler eşliğinde darbeden A.Ü.Ş’nin gözaltına alındığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan hakkında işlem yapılan şahsın sorgusunda ‘iş yerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu madde kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından 11 suç kaydının olduğu anlaşılmıştır.”

Dükkan mühürlendi

Olayın yaşandığı işyerinin Fatih Belediyesi ekiplerince mühürlenerek faaliyetine son verildiği belirtilen açıklamada, dükkanın mülk sahibi olan Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünün ise tahliye sürecini başlattığı kaydedildi.

Fatih Belediyesince söz konusu işyerinin ayrıca ruhsatının da iptal edildiği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli A.Ü.Ş. adliyeye sevk edildi.

Videoda zanlının kadını yerde sürükleyerek “50 liramı ver” diye bağırdığı duyuluyor.

‘Olaya karışan çalışan işten çıkarıldı’

İşyeri sahibinin avukatı Tamer Yılmaz, gazetecilere, yaşanan olayın hiçbir mazereti olamayacağını belirtti.

Olaya karışan şüphelinin çalışan olduğunu ve iş akdinin derhal feshedildiğini aktaran Yılmaz, kolluk ve yargıya intikal eden konuda işyeri sahibinin de hiçbir şekilde çalışanın yanında durmadığını dile getirdi.

Yılmaz, olayın işyerine gelen kadının bir gün öncesinden aldığı iki cep telefonu kılıfından birini iade etmek istemesi nedeniyle yaşandığını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu