Haber

Edirne Eczacı Odası Başkanı Kılıçcıgil: “Hastalarımızın İlaca Erişimindeki Engeller Kaldırılmalıdır”

EdirneEczacı Odası Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, “Hastalarımızın ilaca erişiminin önündeki engeller kaldırılmalı ve ilaç sıkıntısı kalıcı olarak son bulmalıdır. Kamuda çalışan eczacılarımızın uğradığı hak kayıpları giderilmelidir. • Yeni mezunlar için istihdam olanaklarının artırılmasına acilen ihtiyaç var.”

Edirne

“FEDANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM”

İshak Yıldırım törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İlaç tedarikinin, gerçek ve uygun ilaçların temini, doğru ve uygun koşullarda saklanması, bu saklama koşullarının uygunluğu gibi konularda hastaların sağlığı üzerinde ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu gerçekten çok büyük bir emek gerektiriyor. Yine ücretli eczacılarımız ilimizdeki ve diğer illerdeki eczanelerde.Artan ağır bekleme süreleriyle birlikte hızlı bir refleks göstererek nöbetçi eczane sayısını artırmaları gerçekten fedakarlığın ne demek olduğunu yeterince bildiğimi gösterdi.”

“AKADEMİK EKİBİN DESTEĞE İHTİYACI VAR”

Gürkan Kılıçcıgil şunları söyledi:

“184 yıldır biz eczacılar bilginin ve şifanın adresi olduk. En ulaşılabilir birinci basamak sağlık danışmanları olarak ihtiyaç duyulan her alanda mesleki sorumlulukla hastalarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. ilaç sıkıntısı kalıcı olarak bitmeli Kamuda görev yapan eczacılarımızın uğradığı hak kayıpları giderilmeli Yeni mezunların istihdam alanları bir an önce artırılmalı Akademik ekipler desteklenmeli Son olarak ben Tüm sağlık çalışanlarının kanayan yarasını vurgulamak istiyorum. Tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına artık son verilmesi gerekiyor.”

Kaynak: ANKA / Yerel

luleburgaz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu