Haber

Diyarbakır’da kar nedeniyle 2 bin 753 yol kapandı

Diyarbakır’da kar nedeniyle 2 bin 753 yol kapandı

DİYARBAKIR – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla 507 mahallede toplam 2 bin 753 kilometrede kar nedeniyle yolların ulaşıma kapanmasını engelledi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ilçelerde karla mücadele çalışmaları yürütüyor. Kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından harekete geçen Yol Bakım ve Altyapı Uyum Müdürlüğü, ilçelerde 2 bin 753 kilometre yol ağında yürüttüğü çalışmalarda kapatılan yolları ulaşıma açtı.

70 iş makinesi ve 110 işçi ile yürütülen kar temizleme çalışması sonucunda 507 mahallenin yolu açıldı. Özellikle sağlık hizmetlerinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için şehrin özellikle yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlçelerde otobüs seferleri kısmen başladı

Aşırı kar yağışı, kar yağışı, buzlanma ve görüş mesafesinin sıfır olması nedeniyle ilçelerde toplu taşıma seferleri aralıklarla durduruldu. Bismil, Ergani, Silvan ve Çınar ilçelerinde otobüs seferleri yeniden başladı. Diğer ilçelerde ise seyahat güvenliğini riske atmamak adına otobüsler hizmet verememektedir.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dün gece otogarda kar nedeniyle araçları hareket edemeyen vatandaşlara sıcak çorba ikram etti.

Genel Sekreter Çiftçi çalışmaları takip etti

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, kentte yürütülen kar çalışmalarını Yol Bakım ve Altyapı Uyum Daire Başkanlığı’nda takip ederek çalışandan bilgi aldı.

Çalışmaların 7/24 özveriyle yürütüldüğünü belirten Çiftçi, sahada çalışan gruplara başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu