Haber

Çorum Belediyesi’ne 20 yeni araç kazandırıldı

Çorum Belediyesi’ne kazandırılan 20 yeni araç için anahtar teslim töreni düzenlendi.

Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, göreve geldikleri günden bu yana hayal bile edilemeyecek çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Belediyeye 147 araç kazandırdıklarını anlatan Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak göreve geldiğimizde 3 yıl araç kiralamazsak o kiraya vereceğimiz parayla aracı alıyoruz. Kiralamayacağız, alacağız. O dönem 100’ün üzerinde kiralık aracımız vardı. Hepsini alamayabiliriz belki ama bu kiralık araç sistemini yüzde 50 azaltalım dedik. Bütçeyi düzeltince, Araçları kendimiz alacağız dedik, yavaş yavaş kiralama sistemini genişletelim ve araçlar bizim olsun dedik, kişisel niyetimizi ve yeterli niyetimizi bu yola koyduk, göreve geldiğimiz günden bu yana 147 yeni araç aldık. Binek araçlar, iş makineleri, “Var” dedi.

2023 yılında yaşanan felaketlere ve maddi sıkıntılara rağmen belediyeye 27 yeni araç kazandırdıklarını anlatan Aşgın, şöyle konuştu: “Tüm bu sorunlara, sıkıntılara, maddi sıkıntılara rağmen Türkiye’de işçisine en yüksek maaşı veren Çorum Belediyesi, Hiçbir maaşımı ödemede bir gün, bir dakika bile gecikmedim.Maaş “Bizim bir sorunumuz yok. Diğer belediyeler maaş hesaplamaya devam ederken biz maaşlarımızı en üst düzeyde ödeyerek, hayal bile olan, ulaşılamayacak işler yapıyoruz. Biz önümüze hakkın iradesi ve halkın duası dışında hiçbir şey koymadık. 2019-2022 yılı ortasında 120 araç, bu yıl 27 araç “Aldık” dedi.

Türkiye’de halk otobüslerini millileştirme cesaretini gösteren tek belediyenin Çorum Belediyesi olduğunu hatırlatan Aşgın, “Herkes özelleştirilecek diye endişe ederken biz ulaşımı millileştirdik. Şoförlerin 65 yaş üstü vatandaşlara yüz buruşturduğunu, saygısızlık yaptığını gördüm. yapmanız gereken işin bu olmadığını, bu işin sevgiyle yapıldığını anlattım.” Halil İbrahim Aşgın ve grubunun işi dedik. Hepsini aldık ve artık 62 otobüsümüzle hizmet veriyoruz. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza sonuna kadar ücretsiz hizmet vereceğiz. 65 yaşındaki büyüklerimiz devletine, milletine hizmet etmiştir. Onlar gereğini yaptı, artık gereğini yapmak bize düşüyor. “Tüm illerde fiyatlandırılırsa ülkemizde de ücretsiz olacak” dedi.

Konuşmaların ardından hizmete giren yeni araçların anahtar teslimi yapıldı. Programa AK Parti İl Başkanı Murat Günay, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, MHP ve BBP yöneticileri katıldı. – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu