Haber

Çiğli Belediyesi 2 Günde 287 Depremzedenin Barınma Sorununu Çözdü

Çiğli Belediyesi, deprem bölgesinden Çiğli’ye gelen depremzedelerin barınma, beslenme ve tedavi gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. İlk etapta 287 depremzedeye kalacak yer tahsis edildi.

Çiğli Belediyesi Depremzede İrtibat Birimi tarafından koordine edilen çalışmalar kapsamında, çeşitli kurum ve istekli vatandaşların da desteğiyle belediyeye başvuran 287 depremzedenin barınma ihtiyacı analiz edildi. Konut, otel ve yurtlara yerleştirilen depremzedelere barınma, gıda kolisi, giysi, battaniye, yorgan, ısıtıcı, halı, temizlik malzemesi, kişisel hijyen paketi ve bebek eşyası yardımı yapılmıştır.

Psikolojik Danışmanlık Verilecektir

Barınma ve diğer temel ihtiyaçları karşılanan depremzedelere ve yaşadıkları travma sonucu manevi destek isteyenlere Çiğli Belediyesi’nde görev yapan uzmanlar tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti de verilecek.

Dayanışma toplantıları devam ediyor

Depremin ilk gününde davetiyle kentte seferberlik başlatan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, dayanışma kampanyasını genişletmek için iş adamları, esnaf odaları, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve muhtarlarla bir araya geldi. Bu toplantıların yanı sıra deprem bölgesinden Çiğli’ye gelen depremzedelerin barınma ve barınma ihtiyaçları için emlakçılar, mobilyacılar ve müteahhitlerle görüştü.

Başkan Gümrükçü: “Zor günleri birlikte atlatacağız”

Çiğli’ye gelen depremzedeleri yalnız ve çaresiz hissettirmeyeceklerini vurgulayan Lider Gümrükçü, “Özellikle son üç gündür deprem bölgesinden ilçemize gelmek isteyen birçok vatandaşımız bizimle iletişime geçti. Bunun üzerine hiç vakit kaybetmeden geniş çaplı bir seferberlik başlattık. Sivil toplum, iş dünyası, esnaf ve vatandaşla omuz omuza vererek ilk etapta 287 vatandaşa lojman ve erzak sağladık. Çiğli Belediyesi olarak misafirlerimizin şehirle bütünleşmesini sağlamak için her zaman iletişim halinde olacağız. Öte yandan şehrimize gelmek isteyen depremzedeler için de kalacak yer arayışlarımıza devam edeceğiz. Çiğli Belediyesi ve Çiğli halkı olarak bugüne kadar bölgeye 28 adet yardım TIR’ı gönderdik. Bundan sonraki süreçte de depremzedelerimize tüm imkanlarımızla destek olmaya devam edeceğiz. Bu şiddetli günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kemah.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu