Ekonomi

Chewy ilk çeyrek kâr ve satışlarının beklenenden yüksek olduğunu açıkladı; hisse senedi fiyatı yükseldi

Chewy (CHWY) hisseleri, şirketin analistlerin beklentilerini aşan mali ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde %5’in üzerinde artış gösterdi.

Evcil hayvan maması konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi perakendeci, çeyrek için 0,31 $ hisse başına kazanç (EPS) bildirdi ve ortalama analist tahminleri olan 0,27 $’ı aştı. Gelir 2,88 milyar dolara ulaşarak ortalama analist tahmini olan 2,86 milyar doların da üzerine çıktı.

Şirketin düzeltilmiş FAVÖK’ü 162,9 milyon dolar olarak gerçekleşerek 114 milyon dolar olan tahminleri aştı. Net kâr marjı ise %2,3 ile %0,83 olan beklentinin üzerinde gerçekleşti.

İleriye dönük olarak Chewy, 2025 mali yılının ikinci çeyreği için gelirin 2,84 milyar dolar ile 2,86 milyar dolar arasında değişmesini bekliyor ki bu da analistler tarafından tahmin edilen 2,86 milyar dolar ile uyumlu.

Chewy, 2024 mali yılının tamamı için gelirin 11,76 milyar dolarlık konsensüs tahminine yakın olan 11,6 milyar dolar ile 11,8 milyar dolar arasında olmasını bekliyor.

“2024 mali yılı güçlü bir şekilde başladı. İlk çeyrekte yüksek net satışlar ve rekor düzeyde düzeltilmiş FAVÖK elde ettik,” diyor Chewy CEO’su Sumit Singh.

“Chewy’nin teklifleri müşterilerimiz tarafından iyi karşılanmaya devam ediyor ve stratejik planımızı kusursuz bir şekilde uygulayan ve işimizin kontrol edebileceğimiz yönlerini yöneten Chewy ekiplerinin performansından etkilendim” dedi.

Şirket ayrıca Yönetim Kurulu’nun A ve/veya B sınıfı adi hisse senetlerinden 500 milyon dolara kadar hisse geri alım programı için yetki verdiğini duyurdu.

Bu makale AI yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu