Haber

BAKIRKÖY Hipodromunda 5 araç yandı

BAKIRKÖY Hipodromu yakınında yarış atlarını taşımak için kullanılan kamyonetin de aralarında bulunduğu 5 araç yandı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, araçlar kullanılamaz hale geldi.

Yarış atlarının taşındığı kamyonetlerin bulunduğu Fikret Yüzaltı Caddesi üzerindeki otoparkta saat 22.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Park halindeki bazı kamyonetlerin kasalarındaki saman balyalarının tutuşması nedeniyle yangın kısa sürede büyüdü. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından söndürülen yangında, aralarında yarış atlarının taşındığı kamyonetin de bulunduğu 5 araç yanarak kül oldu. Kamyonetlerdeki samanlar, tekrar yangın çıkmaması için gelen iş makinesi tarafından dağıtıldı.

‘Küçük bir alev çıktı, kundaklama oldu’

Yangın başladığında olay yerinde bulunan ve itfaiyeyi arayan Metin Elmas, “Bu tarafa geldiğimde küçük bir alev çıktı. Motoru sağa çektim, ardından itfaiyeyi aradım. 7-8 dakika sonra” dedi. , itfaiye geldi 5-6 araca yayıldı.Müdahale edemedik.Bir vatandaş yangın söndürücü ile müdahale etmeye çalıştı.Yangın saman olduğu için bu tarafa sıçradığı için uyardık.Her yere yayılıyordu. Kundaklama var.Akşam bir şey olmadı.Güneş olursa düşünürüm tamam derim.Alevler küçüktü, şimdi büyüdü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu