Ekonomi

ASKON Başkanı Orhan Aydın: “Konaklama konusunda tek çatı altında örgütlenmeliyiz”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, depremden etkilenen bölgeler için ilk evrenin geride kaldığını, barınma ve sürdürülebilir gıda arzına acilen ihtiyaç duyulduğunu ve bunun zaruri olduğunu söyledi. bu konuda destek verecek kurumların tek çatı altında belli bir plan çerçevesinde örgütlenmesi. olduğunu belirtti.

ASKON’dan yapılan açıklamada Aydın, ülkemiz ekonomisinin onda birine hitap eden bir coğrafyada Kahramanmaraş merkezli depremde çok sayıda can kaybının yaşandığını belirterek, “İlk etapta yardımlaşma gibi yardım konularına ağırlık verdik. arama ve kurtarma, yiyecek ve tahliye.

Bu kapsamda 12 uçak, 1.528 kamyon, 76 iş makinesi, 987 uzman ve gönüllü ekip, 865 özel kazı ve kurtarma ekibi ile sahada görev aldık. Nereden bakarsanız bakın 500 milyon liralık bir yardımın benzerini depremzedelere ulaştırdık. Ayrıca Tek Yürek kampanyasına katılarak 5 milyon TL nakit bağışta bulunduk.”

Artık planlamalarının ikinci aşamasına geçtiklerini kaydeden Aydın, şöyle konuştu:

“Bu bağlamda önceliğimiz barınma ve sürdürülebilir gıda sağlanması. Barınma konusuna destek verecek paydaşların örgütlü hareket etmesi çok değerli. Barınma konusunda tek çatı altında örgütlenmemiz gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncülüğünde konunun paydaşları bir araya gelirse planlarımızı daha düzenli ve hızlı bir şekilde yapmalıyız.Bir şekilde konutları hayata geçireceğimize inanıyor ve konut sorununu çözeceğimize inanıyoruz. kısa bir zaman içinde.”

ilic-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu