Ekonomi

Amazon sağlık departmanlarındaki iş gücünü azaltacak

Amazon.com Inc (NASDAQ: AMZN ), özellikle Amazon Healthcare’deki işleri hedef alarak sağlık birimlerindeki iş gücünü azaltmaya hazırlanıyor. Şirket yöneticilerinden Neil Lindsay, kararı Salı günü çalışanlara yazdığı bir mektupla duyurdu.

İşten çıkarmalar birkaç yüz pozisyonu etkileyecek ve One Medical ve Amazon Pharmacy’de varsayılan 115 pozisyonun potansiyel olarak kesilmesi söz konusu olacak. Bu işten çıkarmaları ilk olarak Business Insider bildirdi ve bir kaynak, 400 kadar çalışanın etkilenebileceğini öne sürdü.

Bu atılım, Amazon liderliğinin One Medical’e işletme kayıplarını önemli ölçüde azaltma yönünde talimat vermesiyle gerçekleşti. Sağlık şirketine bu yıl 100 milyon dolarlık ek tasarruf elde etmesi talimatı verildi. One Medical, sabit işletme maliyetlerini 2028 yılına kadar toplam gelirin %41’inden %20’sine düşürmek için bir strateji belirledi. Ayrıca şirket, 2023’te 372 dolar olan hasta ziyareti başına maliyeti 2024’te 322 dolara düşürmeyi hedefliyor.

Lindsay, yeniden yapılanmanın “bazı kaynakları çabalarımızı hızlandırmaya yardımcı olacak şekilde yeniden düzenleme” çabasının bir parçası olduğunu açıkladı. Amazon’un One Medical’ı satın alması, net borç dahil yaklaşık 3,9 milyar dolar karşılığında Temmuz 2022’de tamamlandı.

Bu işten çıkarmalar, yakın zamanda Buy with Prime, Audible ve Twitch de dahil olmak üzere çeşitli birimlerde kesinti yapan Amazon’un daha geniş iş gücü azaltma modelinin bir parçası.

Bu aksaklıklara rağmen Lindsay, şirketin sağlayıcıları işe almaya ve daha geniş bir müşteri tabanına yüksek kaliteli, erişilebilir bakım sunmayı amaçlayan araçlara ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu