Haber

Altay-Gençlerbirliği maçının ardından

Spor Toto 1. Lig’de Gençlerbirliği’ni 1-0 mağlup eden Altay’ın teknik direktörü Sinan Kaloğlu, “Zor bir galibiyet aldık ama önemli 3 puandı.” dedi.

Kaloğlu, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, iki takımın da inanılmaz mücadele ortaya koyduğunu belirterek, futbolcularını ve Gençlerbirliği’ni tebrik etti.

Müsabakada vakit zaman yeterli oynadıklarını kaydeden Kaloğlu, şöyle konuştu:

“Bu tip maçlar zati her vakit zordur. Bizim için 3 puan çok değerliydi. Maçın mental kıymeti çok büyüktü. Zira bir sıçrama maçıydı bizim için. Rakibimizin durumu, bulunduğu pozisyon doğal ki kimseyi yanıltmasın. Çok âlâ bir kadro, canlı bir grup, çok koşan bir grup, bugün de bunu görmüş olduk. Sıkıntı bir galibiyet aldık lakin kıymetli 3 puandı. Yani oyuncularım için ne desem az, hepsiyle gurur duyuyorum. İnanılmaz bir karakter, ruh gösteriyorlar şu anda. ve inanın her hafta tırnaklarımızı hafriyata kazıya nerelerden geldik ve bu türlü de gitmeye devam edeceğiz.”

Kaloğlu, kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yıllar evvel ben burada şampiyonluk yaşadım. Daha sonra Harika Lig’de de oynadım. Ben burada Sinan Kaloğlu oldum. O duyguları nasıl yaşıyorsam bugün beni tribünlere çağırıp davet ettiklerinde aynı duyguyu yaşadım ve çok duygulandım. Gerçekten çok teşekkür ederim. Onlara layık olmaya çalışıyoruz. Her hafta gelişmeye çalışıyoruz. Gelişeceğiz de. Bir sözüm de İzmir’e lütfen çok büyük zorluklar yaşıyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Kulübümüzü yalnız bırakmasınlar. Her zamankinden daha çok dayanağa gereksinimimiz var.”

Mustafa Dalcı: “Bulunduğumuz bu yer nitekim bizim için sorunlu.”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Dalcı ise sergiledikleri oyunu geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Yaptıkları çalışmalarda geleceğe yönelik umutlarının arttığını kaydeden Dalcı, şöyle konuştu:

“Bu oyun sıkıntı bir oyun. Oynadığımız üçlü sistemi biraz daha geliştirip bilhassa üçüncü bölgede atak sonlandırmak ya da üçüncü bölgede topu biraz daha tutup orada biraz daha efektif olmak üzere durumlar kelam konusu. Buraları da natürel ki çalışarak geliştireceğiz. Maçın genelinde konum vermedik diyebiliriz lakin işte bir karambolde meydana gelen penaltıyla mağlup olduk. Üzgünüz lakin bu maçı artık unutup önümüzdeki maçlara bakacağız. Bulunduğumuz bu yer hakikaten bizim için problemli. Kalan 5 maçta azamî puanları almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu