Haber

20 koyununu bırakıp çadıra gidemez.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı Kasabası Karaçarlı Mahallesi’nde Maraş sarsıntısının ardından ağır hasar gören Mehmet Mart, 20 koyununu bırakıp çadıra gidemediğini söyledi. Mart tepki gösterdi, “İnek ile çinkoda kalıyoruz, evimize giremiyoruz. Kimse gelip bakmıyor.”

‘ALMAZLAR HAYVANLAR VAR’

ANKA’nın haberine göre, Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı Kasabası Karaçarlı Mahallesi’nde oturan Hacı Mehmet Mart, “Hayvanlarım burada kalıyor. Evim yıkılmak üzere. Ne AFAD ne de Kızılay bize çadır vermiyor. .Çadıra ihtiyacımız var, istedik, yok diyorlar, gelince veririz diyorlar, çadırkent yaptık, götürmek istiyorlar, bizim evde hayvan var. evlere gidemiyoruz hiç bir yere bakamıyoruz bunlara sahip çıkmak zorundayız hırsız var herşey olur benim 20 koyunum var 20 koyunum var burası AFAD ben senin çadırına gidemiyorum yani Çadır kent Orada beslemem lazım, temizlemem lazım ve aslında oraya hayvanları götürmüyorlar.”

Hatice Mart, “Burası bizim evimiz giremiyoruz. Burada ineğin yanında yatıyoruz. İnek burada, biz buradayız. Yukarı çıkamıyoruz, hayvanlarla kalıyoruz” dedi. Erkan Cihat Mart, “Depremden beri burada ineklerimize çinko ile yer yaptık. Oy verme zamanı gelince hepsi gelip bizden oy istiyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu